• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/muratkucuk61
Test ve Sınavlar
Site Haritası
Takvim

Farming Simulator 2014 (Android) apk 1.2.3 Full Para Hileli

Farming Simulatör 14 v1.2.8 Full Apk Mod Hile Android İndir


Farming Simulatör 14 v1.2.8 Full Apk Android İndir

Farming Simulatör 14,sınırsız para hiles, çiftçilik oyunları hep eğlenceli olmuştur çoğumuz severiz
google playda ücretli satılan bu uygulamayı full ve ücretsiz indirin,
unutmadan karşılıklı multi oynayabilirsiniz arkadaşlarınızla hile içermekte


Kurulum basittir.. apk indirip sd kart veya hafızaya atıp kurun wifiniz açık olsun

————————————————————-

Boyut:45.6 mb
Sıkıştırma: Rar / Şifresiz

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


Alternatif Linkler

Farming Simulatör 14

(((Turbobit)))

Farming Simulatör 14

(((uploaded.net)))

Farming Simulator 14 Oyun Rehberi

İlk önce oyunun haritasını inceleyelim ;

 

map

1 Ambar
2 Ahır
3 Süt yeri
4 Gübre Alım Yeri
5 Suni Gübre
6 Tohum Dolum Yeri
7 Mazot Dolum Yeri
8 Bulamaç
9 Çiftçi Dükkanı
10 Değirmen (satış noktası)
11 Liman (satış noktası)
12 İstasyon (satış noktası)
13 Konak (satış noktası)
14 Biyogaz Tesisi (satış noktası)

Ekip-Biçme

farmingE

Tarlayı ilk önce cultivate ile toprağı işliyoruz. Sonra sow(tohum ekme makinesi) ile tohum ekiyoruz. Mahsüller yetiştikten sonra harvest(biçerdöver) ile mahsülleri topluyoruz.

 

Hasat Zamanlaması

stages
1 Cultivated ile toprağı işleme
2 Tohum ekme
3 ürünlerin yetişmesi 1
4 ürünlerin yetişmesi 2
5 Hasat için hazır
6 Hasat bittikten sonra
7 ölmüş tarla

 

Ot kesme-biçme işlemi

meadowE

Ot kesme biçme işlemi için öncelikle haritadan yeşil olan tarlalardan birini satın alıyoruz. Genellikle 150000 dolar ot tarlaları. Tarlayı satın aldıktan sonra otlar yetişmiş olarak karşımıza çıkıyor. Otları kesmek için ilk önce bir ot kesici (movers) araçlarından biri ile otları kesiyoruz. Ot tarlası resimdeki mow olan yerdeki gibi koyu yeşil bir hal alıyor. Daha sonra otları kurutmak için bir tedder makinesi ile otları kurutuyoruz. Ot tarlasının rengi burda daha açık bir hale geldi. Bundan sonra Bale aracı ile otları balya yapıyoruz. Balya yaptıktan sonra balyaları toplamak için balya toplama aracı ile balyaları toplayıp haritadaki inek simgesinin olduğu ahıra götürüyoruz. Böylece inekler beslenmiş oluyor ve bize süt veriyor. Süt biraz geç çıkıyor bu yüzden beklememiz lazım. Süt tankı otomatik olarak çıkıyor. Balya toplama makinesi çiftçi dükkanında bale tools kısmındaki uzun kırmızı römorktur. Yani ot biçme ve balya toplama için çiftçi dükkanındaki iki tane bale tools aracını satın almamız gerekir.Movers-tedder-bale araçları çiftçi dükkanında vardır. Balya yapmadan otları toplamakta mümkün aslında. Tedder ile otları kuruttuktan sonra Loaderwagon ile kuru otları toplayabiliriz. Loaderwagona topladığımız otları ister ineklere yem olarak ahıra götürebilir istersekte bulamaç yapmak için haritadaki bulamaç (haritada 8 numaralı yer) istasyonuna götürebiliriz. Bulamaç istasyonunda yerde 1 2 3 rakamları var. Otları oraya boşaltıyoruz.

Araçları tanıyalım ve Ne işe yaradıklarını öğrenelim

iconTractorTraktörler
Oyunda çeşitli traktöler mevcuttur. Fiyatı fazla olan traktörler daha güçlü ve daha hızlıdır. Traktör olmadan hiç bir iş yapamayız desek yeridir. Traktör sayımız ne kadar fazla olursa daha rahat ve daha hızlı işler yapabiliriz. Oyunun başında fazla traktör almaya gerek yok ve güçlü traktörede gerek yok.
iconCombineBiçer-Döverler
Biçer-Döverler hasat için kullanılır. Ekin, mısır, çiçek tarlalarımızın hasadında biçer-döver kullanırız. Oyundaki ilk biçerdöver sadece ekin ve çiçek hasadı yapar. Mısır hasadı için çiftçi dükkanından biçerdöver almamız gerekir. Burda biçerdöverlerin kesme uçlarına dikkat etmeliyiz. Hangi tarlayı hasat yapacak isek ona uygun kesme ucunu biçerdövere takmalıyız. Ekin ve çiçek için aynı uç mısır için farklı uç takıyoruz.
iconForageYem Toplama Makinesi
Bu araç ile sadece mısır ektiğimiz tarları biçebiliriz. Bu aracımızın diğer biçerdöverlerden farkı mahsul değil yem vermesi yani mısır tarlasını biçtikten sonra ineklere yem olarak verebiliriz yada bulamaç istasyonuna götürüp satabiliriz. Bu araçtan çıkan yem otları kestikten sonra loaderwagon ile topladığımız otlarla aynı. Bu aracın yem toplaması için bir römorka ihtiyacı vardır. Arkasına bir römork takmazsak isek mısırları hasat yapmaz.
iconCultivatorCultivators
Kültivatorlar toprağı işemeye yarar. Tohum ekmeden önce ve hasattan sonra toprağı işlememiz gerekiyor. Bunun için kültivator kullanırız. Çiftçi dükkanında farklı uzunlukta kültivatorlar vardır.
iconTrailerRömorklar
Römorklar buğday taşıma, mısır taşıma gibi taşıma işlerinde kullanılır. Tarlada biçerdöverin deposu dolduğunda traktörün arkasına römorkumuzu bağlar ve biçerdöverin yanına yaklaşıp deposunu römorka boşaltırız.
iconSowingmachineSowing Machines (Tohum ekme Makinesi)
Tohum ekme makinesi ile tarlalarımıza tohum ekeriz. Tohum ekme makinesinde 3 çeşit vardır. Ekin, çiçek ve mısır. Tarlaya hangisini ekecek isek onu seçmeliyiz. Tohum ekme makinesinde tohumlar bitince tohum doldurma yerinden(haritada 6 numaralı yerler) tohum doldurmamız gerekiyor.
iconSprayerFertilizer Spreaders(Gübre fışkırtıcı)
Ektiğimiz bitkiler daha yeni çıkmaya başladığında gübre fışkırtıcı ile gübreleri üzerlerine serer isek bitkiler daha çabuk büyümeye başlayacaktır. Gübreyi haritadaki 5 numaralı yerden doldurabiliriz. Gübreyi alırken oyundaki paramız azalır.
iconSlurrySlurry Tank
Bir çeşit gübre tankı diyebiliriz. Bu tankı biyogaz tesisinden dolduruyoruz. Küçük bir havuz var ve önünde bu aracın işareti var.Oradan dolum işlemi yapabiliriz. Gübre burada ücretsizdir. Fakat gübre almak için ya yem toplama makinesi ile mısır tarlasını hasat edip yemleri biyogaz tesisine götürecez ya da ot tarlasında loaderwagon ile otları biyogaz tesisine götürüp gübre oluşmasını bekliyeceğiz.
iconManureManure Spreader(Gübre toplama römorku)
İnekleri saman balyaları ile besledikten sonra ineklerin dışkıları haritada 4 numaralı yerde birikir ve gübre olarak kullanabiliriz. İneklerin dışkılarını toplamak için bu römorku kullanıyoruz.
iconMowerMower(Ot kesici)
Ot tarlasında otlar tamamen büyüdükten sonra ilk olarak otları kesmemiz gerekir. Otları kesmek için mowersları kullanırız. Çiftçi dükkanında farklı çeşitleri vardır.
iconTedderTedder(Ot kurutucu)
Otları kestikten sonra otları kurutmak için tedder kullanırız. Çiftçi dükkanında farklı çeşitleri mevcuttur.
iconWindrowerWindrower
Oyunda tek kullanılamayan araç diyebiliriz. Oyundaki bir bugtan dolayı bu aracı kullanamıyoruz. Normalde loaderwagon a yükleme yapabilmeyi kolaylaştırıyor.
iconLoaderwagonLoaderwagon
Teddersla otları kuruttuktan sonra otları toplar ve ineklere yem olarak ahıra götürebiliriz yada topladığımız otları biyogaz tesisine götürmek için bu aracı kullanırız.
iconBalerBaler & Automatic Bale Loader
Balya makinesi ile balya yaparız. Ot tarlasında tedder ile otları kuruttuktan sonra balya makinesi ile balya yaparız. Diğer bir balya yapma çeşidimiz ise ekin hasadı yaptıktan sonra biçerdöver tarlaya saman bırakır. Balya aracı ile bu samanların üzerinden geçer isek saman balyası oluşur. Saman balyasını ineklere götürdüğümüzde inekler bize gübre verir.

Mahsüllerin satışını yapmak

gs12

Resimde gördüğümüz gibi fiyat listesini açıyoruz. Anlık olarak kim yüksek veriyorsa o bölgeye satış yapıyoruz. Fiyatlarda yeşil ok ile yükselme varsa biraz beklemenizi  tavsiye ederim. Çünkü yeşil ok fiyatların yükseleceğini gösterir. Fiyatı kim yüksek verirse ona satalım. Bazen kampanya oluyor. Sağ üstte mavi bir ok yanıp yanıp sönüyor ve bir bölge size acilen bir mahsüle ihtiyacını olduğunu söylüyor ve yüksek bir meblağ ödüyor. Bu gibi durumlarda ahıl depomumuzu direk o tarafa satmaya çalışalım. Tabiki bu gibi durumlar olacağı için ahıl depomumuzuda dolu tutmaya çalışalım.

Alıntı: http://www.ismailgulce.com/mobil/oyun-mobil/farming-simulator-14-oyun-rehberi/