• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • http://www.facebook.com/muratkucuk61
Test ve Sınavlar
Site Haritası
Takvim
Murat KÜÇÜK
bacanak283kd@mynet.com
BİR GÜN SORMUŞLAR ERMİŞLERDEN BİRİNE:
18/02/2011

- Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yasayanlar arasında ne fark vardır?
  ’’Bakin göstereyim’’ demiş, ermiş.
  Önce sevgiyi dilden gönül’e indirememiş  olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi oturmuşlar  yerlerine. Derken tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş ve arkasındanda derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda kaşıklar. Ermiş bu kaşıkların ucundan  tutup öyle yiyeceksiniz diye birde şart koymuş. Peki  demişler ve içmeye  teşebbüs etmişler. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden  bir türlü döküp saçmadan götüremiyorlar ağızlarına. En sonunda bakmışlar beceremiyorlar, öylece aç kalkmışlar sofradan.
    Bunun üzerine şimdi demiş ermiş, sevgiyi gerçekten bilenleri  çağıralım yemeğe. Yüzleri aydınlık, gözleri sevgi ile gülümseyen ışıklı  insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa. Buyurun deyince, her biri uzun boylu kaşığını  çorbaya daldırıp, sonra karşısındaki kardeşine uzatarak içirmiş. Böylece her biri diğerini doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan işte demiş ermiş,
 'Kim ki gerçek sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı, düşünürse, o aç kalacaktır. Ve kim kardeşini düşünür de doyurursa o da kardeşi tarafından  doyurulacaktır şüphesiz.

Şunu da unutmayın, gerçek pazarında alan değil, veren kazanır

her ZAMAN.

                                                                                                                 Alıntıdır…


Paylaş | | Yorum Yaz
1074 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KUM VE KAYAYI UNUTMAYIN - 03/10/2012
KUM VE KAYAYI UNUTMAYIN Çölde yolculuk eden iki arkadaş hakkında bir hikaye anlatılır.
Sınıf Yönetimi İlkeleri: - 23/10/2011
Sınıf yönetiminde başarılı olmak isteyen öğretmenin, aşağıda belirlenen ilkelere uygun davranışlar sergilemesi gerekir (Çöle ve Chan, s. 318-330). Öğrencilerinize karşı arkadaşça tutumlar geliştiriniz
Çoban ve Ağaç - 09/09/2011
Yaşlı çoban sürüsünü otlatmak için yaylaya çıktığında tepeye yakın bir elma ağacının altında dinlenir ve eğer mevsimiyse, onunla konuşarak:
KENDİNE GÜVENMEK - 05/05/2011
Kral, emri altındakileri önemli bir görev için sınamak istemiş. Bunun için kralın etrafında birçok güçlü ve akıllı adam toplanmış.
DÜNYAYI DÜZELTMEK İÇİN - 17/03/2011
Adam, bir haftanın yorgunluğundan sonra, pazar sabahı kalktığında keyifle eline gazetesini aldı ve bütün gün miskinlik yapıp evde oturacağını hayal ediyordu.
BEYAZ AT VE HÜKÜMDAR - 13/02/2011
Hükümdarın birinin beyaz bir atı varmış. Hükümdar, bu atını çok severmiş. Bir gün bütün maiyetinin ("kendi adamlarının") hazır bulunduğu bir sırada:
BALTAYI BİLEMEK - 01/02/2011
Bir ormanda iki kişi ağaç kesiyormuş. Birinci adam sabahları erkenden kalkıyor, ağaç kesmeye başlıyormuş, bir ağaç devrilirken hemen diğerine geçiyormuş.
ANNENİN FEDAKÂRLIĞI - 09/01/2011
Çocuk, babasından aldığı harçlığı vaktinden önce bitirmiş ve günlerdir istediği top için yeterli parayı biriktirememişti.
KOZA VE KELEBEK - 05/01/2011
Bir gün, bir kozada küçük bir delik açıldı ve bir adam bedenini bu küçücük delikten çıkarmaya çalışan kelebeği saatlerce seyretti.
 Devamı